Як влаштуватися на роботу у Європейському союзі?

2018-05-02

           Влаштуватися на оплачувану роботу в країнах Європейського союзу (окрім Польщі, Чехії та Угорщини)  громадяни України можуть тільки в разі отримання національної робочої візи або посвідки на проживання.

          Короткострокові візи, у тому числі мультивізи, а також безвізовий режим  не дають такого права.

          Ви можете легально «волонтерити», наприклад, у молодіжних організаціях, але оплачувана робота перетворить вас у порушника міграційного законодавства. А це означає загрозу депортації та заборони на повторний в'їзд до країн ЄС на кілька років.

          Це правило стосується будь-якої оплачуваної роботи, включаючи сезонну роботу, яка формально вкладається у дозволені 90 днів перебування у Шенгенській зоні.

          Важливий момент: бізнес-поїздки і відрядження, за які платить український роботодавець, не вважаються «роботою в ЄС», вони є законним приводом для безвізових поїздок.

У вас є право поїхати до ЄС на умовах безвізового режиму, аби підготувати умови для роботи :

  • знайти відповідну роботу в країнах ЄС;
  • провести переговори щодо працевлаштування;
  • узгодити майбутній контракт і робоче запрошення;
  • ознайомитися з умовами можливої роботи.

          Можна брати участь у короткострокових навчальних програмах і тренінгах, що надаються потенційними роботодавцями. Головне, аби претенденту не виплачувалася заробітна платня за час навчання.

          А потім, отримавши запрошення до офіційного працевлаштування, повертаєтеся в Україну, оформлюєте робочу візу і їдете до Євросоюзу, аби працювати легально.